Welkom in onze huiskamer

Bij Luxor is van alles te zien! Je bezoekt ons voor de mooiste musicals, leukste cabaretiers, unieke shows en bijzondere premières. Zowel grote namen als Rotterdams talent staan bij ons op het programma.

 

Luxor is een podium voor de stad. Naast grote voorstellingen in het nieuwe en het oude Luxor Theater is er ook op het podium van Café Dox en in onze Containertrap van alles te zien en te beleven. Van workshops en live muziek tot game nights en exposities. Een Luxor dat voelt als thuiskomen.

 

Richard Groenendijk, Vanessa van Cartier, Elfie Tromp, Jawad Es Soufi, Christel de Laat en Jeangu Macrooy vertellen wat voor hen thuisvoelen betekent, zowel in het theater als in hun eigen huis.

 

Voel je thuis bij Luxor, ontdek wat er speelt

Mark Engelen
Christel de Laat
Op het moment dat ik opkom, ik het publiek hoor en hun energie voel... Dán ben ik thuis!

Bij mijn voorstelling mag je jezelf zijn. Je hoeft je niet op te doffen. Kom gewoon zoals je je voelt. Als dat opgedoft is, is dat óók goed maar het hoeft niet. Ik hoop dat het publiek zich op hun gemak voelt in de zaal. Dan kun je namelijk makkelijker kijken, lachen en ontspannen. Vaak krijg ik terug van bezoekers dat ze tijdens de voorstelling even al hun problemen zijn vergeten. Hoe fijn is dat?

Mark Engelen
Richard Groenendijk
Er is geen theater waar ik me zo thuis voel als in het oude Luxor Theater.

Ik hou van theaters met grandeur. Daar is het oude Luxor Theater natuurlijk een heel mooi voorbeeld van. Hier speel ik altijd erg graag. Het doek gaat open en je voelt je als artiest gedragen door het publiek. Wat ik vertel op het podium hou ik zo dicht mogelijk bij mezelf. Ik hoop dat het publiek na een voorstelling het gevoel heeft dat ze een avond bij mij op visite zijn geweest.

Mark Engelen
Vanessa van Cartier
Een theater zie ik als een thuis doordat er verbinding is, maar ook vrijheid en warmte.

Om het theater als mijn thuis te laten voelen neem ik altijd een aantal vertrouwde spullen mee die mij geluk brengen. Ook vind ik het belangrijk om echte verbinding te zoeken met de mensen en plekken om me heen.

Ik hoop dat het publiek zich bij een show van mij geraakt en welkom voelt, en met een warm en blij gevoel naar huis gaat.

Mark Engelen
Jawad Es Soufi
Ik hoop door mijn shows dat de drempel wordt verlaagd om theater te bezoeken.

Ik laat mijn publiek zich thuis voelen door interactie en herkenbare situaties. Bezoekers die te laat zijn mogen van mij alsnog gewoon de zaal in. Als je te laat thuis bent word je toch ook gewoon binnengelaten. Waarom dan niet in het theater? Ik krijg vaak terug van bezoekers dat ze meer hebben geleerd over bepaalde gedragsvormen en uitingen van de Marokkaanse cultuur. Alsof ze bij mij thuis zijn geweest.

Mark Engelen
Elfie Tromp
Theater is een soort vitamineshot voor je ziel.

Ik wil dat het publiek zich thuis voelt, comfortabel voelt. Theater is de plek waar je dingen gaat ontdekken waarvan je niet wist dat je ze nodig had. Waar je aan terugdenkt en waar je op kan teren. Theater kan ook een spiegel zijn. Een liefdevol handspiegeltje om te checken hoe het met je gaat. Of juist een lachspiegel. Ik vind het belangrijk dat een voorstelling stof tot nadenken geeft of juist tot een bepaalde verbinding leidt die er daarvoor niet per definitie al was.

Mark Engelen
Jeangu Macrooy
Theater is een plek waar je je thuis kan voelen en waar bijzondere verhalen worden verteld.

Als je in het theater een verhaal ziet of lied hoort waarin je jezelf herkent, zorgt dat ervoor dat je je gezien voelt. Die herkenning kan comfort of troost bieden. Het maakt dat je op je plek bent. Dat geldt zowel voor de artiest op het toneel als voor de bezoeker in de zaal. Het mooiste is als je als artiest opmerkt dat iedereen zich veilig genoeg voelt om zich open te stellen.